İNSANSAN


Bu makale 2014-09-29 08:39:22 eklenmiş ve 1395 kez görüntülenmiştir.
Refika GÜL

Hor görme, hoş gör..
Yarın aynı şeyle kınanan da sen olacaksın sınanan da..Mevsimsel bir yanılgı değil bir bağbozumu bu dünya..Ne ekildiyse o biçilecek .

Kendin ol..
Başkalarının eksileri seni mütekâmil yapmaz;kendini bir hamam böceği gibi ezmedikçe...Başkalarının artıları seni yerinden oynatmaz,sen hayatla dansı öğrenmedikçe...

İnsansan..

Hata değil hatıra biriktirirsin.Sel gider kum kalır biliyorsun ,peki yıl gider ne kalır ?Evet kırışık kalır, çok espritüelsin ...

İnsansan..

''Şöyle desinler''ci de olma , ''şöyle demesinler''ci de...Her ikisi de azadlıktan azad eder insanı..İki kafes arasında Titaniğini arayan buzul gibi veya buzulunu arayan Titanik gibi göçmen bir kuş.Eşyanın tabiatına aykırı yani...çünkü ''desinler'' dersin demezler; ''demesinler'' dersin derler...Elalemin iradesine ipotek koyamazsın ki...Hatta ,insanoğlu çiğ süt emmiştir,inadına da inanmadığı şeyleri söyleyebilir.Sonuçta,kendini ararken zaman kaybedersin.

İnsansan..

Kalbine benze...Kalbe benze..Olmadı, kalp şeklindeki bir yaprağa benze: Düşüne düşüne düşen .. !Hüzünbaz yağmurlar gibi düşme..
Zengin bir hayatı basit tercihlere çiğnetme.
Yalan dersen yavan olur bu hayat,ciddi ol gece gibi ;sözünde dur.Gündüzün ortasında karanlık,sürpriz değil ürkünç oluyor.. güneş tutulduğunda hani...Gecenin de kalbi var...yoksa aramalısın.

İnsansan..

Aklını, geriye dönük kurma..Şablon davranışlar, klişe sözler,bilindik tepkimeler verme.Şu gördüğün bulut ,az önceki bulut mu ?
''Atın varsa inişte in ,yokuşta bin'' yani.

İnsansan
İnsan olduğunu unutma...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250