diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro
bayan escort

Diyette Sık Sık Beslenmek...


Bu makale 2014-11-05 10:19:55 eklenmiş ve 1030 kez görüntülenmiştir.
F. Merve KALELİOĞLU

Sağlıklı ve dengeli beslenme Kuralları içerisinde  belirli bir düzen olması gerekir. Günlük 3 ana öğün ve bu öğünler arasında da ara öğünler bulunmalıdır.


Kişinin ihtiyacına göre 2-3 ara öğün ilave edilebilirken kimi bireylerin diyetlerinde günlük toplam 4 öğün veya günlük 7-8 öğün olabiliyor.


Önemli olan yapılan öğünlerin doğru tercihli olmasıdır. Ara öğün yapmak için asıl neden  kan şekerini dengede tutmayı sağlayıp çabuk acıkmayı ve sonraki öğünde çok fazla yemeyi engellemektir.ara öğün yapan bireyler az ve sık yeme alışkanlığını öğrenir ve bu sayede aşırıya kaçan yeme alışkanlıklarından kaçınır.


Sık beslenme ile birlikte metabolizma Hızı artar ve kişi Zayıflamak istiyor ise bu durumu kolaylaştırmış olur. Tabiki yine bu ara öğün konusunda tercihler Önemlidir. Yapılacak ara öğünler de glisemik  indeksi düşük ve aynı zamanda da kalori Değeri düşük tercihler yapılmalıdır. Kuru meyve  ile kuruyemiş , meyve ve yoğurt , meyve ve süt , ayran ile grisini , beyaz leblebi ile kefir, tarçınlısüt ile kuru meyve, etimek ile peynir  gibi doğru tercihler yapılabilir.


Ara öğün saatlerinde diğer dikkat edilmesi gereken bir nokta da  ana yemeklerden sonra 2-3 saati geçmeyecek şekilde ayarlamalıdır. Yapılacak tercihler doğru olmasının yanında miktarınıda ayarlamak Önemlidir. Ana öğünler daha yoğun ara öğünler daha hafif olmalıdır.


Tercihlerde posa içeriği yüksek, lifli ürünler tercih edilerek hızlı bir şekilde Doygunluk hissi oluşturulabilir.… Diyet süresince ve günlük yaşantınızda doğru beslenme ve doğru miktarları uygulamak sağlıklı günler geçirmeye her zaman yardımcı olacaktır.


Bol diyetli sağlıklı günler dilerim...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400