diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

GÜN BATIMI SERENADI


Bu makale 2013-05-11 13:36:39 eklenmiş ve 2042 kez görüntülenmiştir.
Mehmet Nuri PARMAKSIZ

Ey Sevgili! Ey gönlümün hâkimi!

 

Kâlû belâda kurulmus saatim aska. Bir gün batımı yeniden dünyada vuruldum ben sana. Sems'i kıskandıran yârensin gönlüme, ömrüme… Rabbimin lütfusun; asıl günes sensin bana ve ben nasıl sükredecegimi sasırdım Allah'a… Ey Sevgili! Geceyi senle karsılamak, günü senle bitirmek bilsen ne güzel... Sen geceme ve ömrüme dogan günes; zulmetimi aydınlıgınla senlendiren nursun. Senle atan, senle nefes alan kalbim Rabbimden dilegimdir; senle dursun… Her gece gönül balkonunun altına gelip yaptıgım serenatlar kifâyet etmez ki bana... Benim içim durmaz ki sana…Hangi vuslat; hangi ân yetmis ki âsıga? Bir gün batımı; bin gün batımı sıgar mı seninle sonsuzlugu arzulayan ruhuma; adı dünya,özü hasret olan bu fâni kasıga… Söylesene mahserim olan yâr! Arı olan bu gönlüm; bal yapmaktan hiç usanır mı sana? Bir tutam, ömrü bir kasık kadar olan bu dünya yeter mi bana?

Benim derdim seninle olmak; seninle dolmak… Rabbimin huzuruna rızasıyla çıkmaktır yârim. Hangi âsık kanmıs ki yârine ben kanayım; hangi âsık doymus ki yârine ben doyayım?

Doymak varsa askta, ben neden hiç doyamıyorum o zaman sana? Benim duam seninle bir olup Bir'e ulasmak; benim gerçegim seninle askta kaybolup var'da bulusmak…Ey sonsuzlugum olan yâr! Her günüm senle agırsın; hergün batımı senle son bulsun dünyada. Sonsuzlukta dogup batmayacak günesim olan yâr! Bil ki, gönlümün bir serenat misali kulagına fısıldadıgı askımın ölümsüzlügüdür asikâr… Allah'ın izniyle gönlümden gönlüne, sesimden sesine, nefesimden nefesine, ömrümden ömrüne kesilmeyecek hiç rüzgâr. Sen gönül balkonunda her gece bekle; ben sana gelmeyi unutmam, ben sana gelmeden uyuyamam yâr. Her mevsim mi diye sakın düsünme; ne fark eder âsıgın gönlüne bir degil mi kıs veya bahar?

Atesim sana, yangınım sana… içimdeki hârın özü kâlû belâ… Söylesene yârim; ordan getirdigim ates hiç söner mi dünyada? Gün hasretle batsa da; Rabbimin izniyle seninle dogmayacak mı bana? Gün batımı sadece günesin batısı degil ki yârim… Gün batımı dünya; dogusu ise bir daha batmamak üzere

sonsuzluga…Seninle duâya kalkan elim; seninle secdeye varan hâlim; sükrümüzü Yaradan'a ulastıran gönlüm ve dilim, her seyin ve de kaderin sahibi Mevlâyı bir gün ikna edecek sevgilim… Gün batsa

da insallah bitmeyecek sana ask serenadım; çünkü sadece

dünyalık degil ki benim sana askım…

“Günün Dörtlügü”

Mutsuzluk bora, hortum; mutluluk rüzgâr mıdır?

Nefisle savasan hep irade duvar mıdır?

Ask çiledir diyene itirazım var benim,

Söylesene sevgilim benim gibi var mıdır?

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400