diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro
bayan escort

İktidara Giden Yolda MHP’nin Önüne Çıkan Engeller


Bu makale 2015-03-19 19:00:49 eklenmiş ve 1121 kez görüntülenmiştir.
Selahaddin GÜMÜŞAY

Değerli okuyucularım….

 

Atasözleri Literatürümüzde “Dost acı söyler” gibi yazılımında noksanlık olan ancak açıklamalarda bu eksikliğin giderilmeye çalışıldığı bir ATASÖZÜ vardır.


Aslında; Dost acı söylemez, acı da olsa gerçekleri söyler. ATASÖZÜ' nün yazılımını da “Dost, acı da olsa, gerçekleri söyler” şeklinde ifade etmek daha doğru olur düşüncesindeyim.

 

Bu açıklamayı aslında (İKTİDAR'A GİDEN YOLDA M.H.P. SİNİN ÖNÜNE ÇIKAN  ENGELLER) Başlıklı yazı dizisinin başında yapmam gerekirdi, görülen o ki, başka şekilde ifadeye çalıştığım için, yeteri kadar açıklayıcı olmamış.

 

M.H.P. ve Ülkücü Hareketin, şahsi çıkar peşinde olmayan bilinçli bir üyesi olarak ve de bu çatı altındaki bütün Ülküdaşları dost kabul ettiğim için, görebildiğim bana göre aksayan  icraatları, beklentilerime mani olur endişesi taşımadan her ortamda ve kademede dile getirmekten, çekinmedim.

 

İzaha çalıştığım düşüncelerimi doğru bulup, (Niksar'ımızın Dede Korkut'u) diye beğenisini abartılı olarak dile getirenler Ülküdaşlarım olduğu gibi, telefonla isim vermeden, tenkit edip, neyin peşinde olduğumu, merak edip soran okuyuculara da muhatap oldum.

 

Bir fikir veya görüşü tasvip eden kadar karşı çıkan da olacaktır, düşünce aleminde bunların doğal karşılanması gerekir. Tekamül ve doğru yol görüş ayrılıklarının değerlendirilmesi sonunda bulunur.

 

Telefonda ismini gizleyerek soranlara izah ettiğim gibi, yazılı olarak açıklamakta da bir beis görmüyorum, amacım M.H.P. si ve Ülkücü Hareketin geç kalan İktidar yürüyüşünü engelleyen olayları tespit edebildiğim kadarı ile dile getirerek, görevimi yerine getirmektir.


6 -SEÇİLEBİLECEK ADAYLARLA SEÇİME GİRME STRATEJİSİ

 

Dava (Ülkü); Davayı ve hedeflerini bilen, ona tükenmez bir aşkla bağlanan, ülküsünün  yücelmesi için maddi - manevi her türlü meşakkati göğüslemeyi peşinen kabul eden, fedakârca ve de gayretle çalışan dava adamlarının omuzlarında yükselir.

 

Çünkü; dava adamlığı urbasını giyen kişinin amacı, her halükarda davasını yüceltmek olacağından, şahsi çıkardan önce temsil ettiği fikrin kazanımlarını çevresine gösterip, dürüst, tarafsız hizmetin nasıl yapıldığını sergileyerek, sempatizanlarının sayısını artırmayı, böylece başarının kalıcı olmasını sağlamayı birinci hedef olarak seçer, hedefe varabilmek için de olağandan fazla gayret gösterir, kendini buna mecbur hisseder.

 

Ülkü Aşkı ; Aşığını  daha gayretli ve özverili çalışmaya mecbur kılar.

 

Dava ile gönül bağı olmayan, tesadüflerle veya çıkar uğruna dava içinde yer alan, yahut yer verilen temsilcilerle kazanılan başarı, uzun ömürlü olmayacağı gibi, davaya olan güveni sarsar.

 

Çünkü; bu kişilerin dava ile olan bağları; seçim sonuçları ve pamuk ipliği iledir, gayretleri de önce şahsi ikballerinin gerçekleşmesi içindir.

 

Toplumla olan ilişkilerde sarsılan güvenin tekrar kazanılması, davayı temsil görevini üstlenecek temsilciyi sıkıntıya sokacağı gibi, üstün bir performansa ve de uzun bir zamana ihtiyaç gösterebilir.


Gerçek bu iken; bir dönem M.H.P. sinde davaya omuz verenler, Ülkücü Hareketin yücelmesi için en fırtınalı günlerde, her türlü tehlikeye göğüs germiş, hiç bir fedakârlıktan kaçınmamış, her faaliyette Ülkücü Hareket'in içinde yer alıp, imkânları ölçüsünde hizmet etmekten geri durmamış, menfaat gözetmeksizin davasına hizmeti gaye edinmiş olan, kariyer ve tecrübe sahibi Ülkücüler görmezden gelinmiştir.

 

Hatta; Eski-yeni Ülkücü, Genç Ülkücü - Yaşlı Ülkücü gibi ucube yaklaşımlarla, Ülkücüler arasında soğuk rüzgârlar esmesine zemin hazırlanmış, bir çok Ülkücünün çalışma şevki kırılmış, bir küskünler ya da gönülsüzler toplumu oluşmasına sebep olunmuştur.


Bir Doktrin Partisi olarak M.H.P.sinin belirlenen adayın:

 

Dava ile olan bağına ve Ülkücü Hareket içindeki etkinliğine bakılmaksızın, kazanabilecek adaylarla seçime girme stratejisi belki bir kaç Seçim Bölgesinde seçimi kazandırmış olsa bile, seçilenlerin ilk hedefi Ülkücü Harekete ivme kazandırmak olmadığı için, kısa süre sonra güven ve kan kaybına neden olmuş, takip eden seçimler, hezimetle neticelenmiştir. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
bozkurt
bozkurt 2015-03-19 22:03:49
MHP nin iktidar olmasının önündeki en büyük engel genel başkanının etrafındaki yalakalar ile özü ile sözü bir olmayan. birinci önceliği menfaat olan teşkilat yöneticileridir.
Toplam 2 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400