BU BAŞARI KUTLANMALI VE ÖDÜLLENDİRİLMELİDİR.


Bu makale 2013-05-17 18:09:15 eklenmiş ve 1407 kez görüntülenmiştir.
Adnan ÜNSAL

 

BU BAŞARI KUTLANMALI VE ÖDÜLLENDİRİLMELİDİR. 

Milli eğitim Bakanlığının her yıl İlk Öğretim Öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği Matematik ve Fen bilimleri dallarında proje çalışmaları “BU BENİM ESERİM” isimli proje çalışması bu yılda gerçekleştirilmiş ve Niksar’ımızda eğitim veren ATATÜRK ORTAOKULU Türkiye çapında birincilik kazanmıştır. Proje danışman öğretmeni Ahmet DOĞANSES hocamızı ve hizmet verdiği ATATÜRK ORTAOKULU yönetici ve öğrencilerini kutluyorum. Onlar Niksar’ın gurur kaynağı oldular ve Niksar’ımızı tanıttılar. 

İşin ilginç tarafı Tokat bu çalışmaya gönüllü katılıyor. Tokat ve ilçelerinden katılımcılar arasında yapılan seçmelerde 76 proje belirlenmiş. Samsun bölgesinde proje çalışmasına katılan 11230 proje içinden Ankara’daki Türkiye finallerine katılımı hak kazanan 8 proje  içine giren Niksar Atatürk Ortaokulu projesi , (Bunların 5 tanesi Tokat “BİLSEM” Üstün zekalılar okulundan.)Ankara’da TÜBİTAK ın yaptığı değerlendirmeler neticesinde önce ilk 100 ze sonrada ilk 50 projenin içerisine girdi ve ilk en iyi proje ödülünü aldı. “BAŞBELASI STREPTOKOK’ TUM EBEGÜMECİ İLE YOK OLDUM” isimli proje Türkiye çapında birinci oldu..Streptokok bir bakteri ismidir.Ebegümeci bitkisinin bazı bakterilerin üremesini durdurduğu tespitinin formilasyonunu içeren bu biyoloji dalındaki proje  ilgi ve önemle seçilmiştir.

Katılımcı öğrencilere 4 adet tablet hediye ediliyor. Projeyi hazırlayan ve öğrencileri çalıştıran, yönlendiren Niksar Atatürk Ortaokulu Fen bilgisi Öğretmeni Ahmet DOĞANSES’i tekrar kutluyorum. Anladığım kadarı ile bu proje çalışması öğrencilere yönelik ve onları üretmeye, düşünmeye teşvik amacı ile düzenleniyor. Ama bu konuda genellikle Öğretmenlere çok iş düşüyor ve adeta Öğretmenlerin yarıştığı bir proje haline gelmiş. O zaman Hiç değilse İlçe Kaymakamlığımız bu başarıları ödüllendirmeli Bu öğretmenlerimiz ve okulumuza taktir teşekkür vermeli. Hiçbir ödül beklemeden gönüllü olarak okullarını ve Niksar’ı gururla temsil ettiklerini belirten Proje danışmanı Atatürk Ortaokulu Fen bilgisi Öğretmeni Ahmet DOĞANSES gerçekten bir eğitim kahramanıdır. Diğer İllerden bazılarında proje Öğretmenlerin LEPTOP hediye edilmiş. Ödüllendirilmişler. Bizde bu başarıyı ödülsüz bırakmamalıyız diye düşünüyorum.

Düşünsel beyinlerin geliştirilmesi ve bu beyinlerin, üretkenlikleri ile ülkemize ve insanlığa hizmet ettikleri bir Türkiye Özlemi ile bu tarz projelere ilgililer tarafından gereken önemin verilmesi, duyarlı olunması en önemli arzu ve beklentimizdir.

 

GÜLÜŞÜNÜZ GÖZLERİNİZE IŞIK OLSUN..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250