EY BAHÇELİ!


Bu makale 2016-07-04 17:27:42 eklenmiş ve 928 kez görüntülenmiştir.
Yusuf UÇAR

19 Haziran Pazar günü yapılacak olan kongreyi, Milliyetçi Hareket Partisinde “dikta”nın iradesi değil; ülkücüleri temsil eden delegelerin iradesi topluyor ve köklü değişimin önünü açıyor. Türkiye'nin kaderi değişecek. Bir şey değişecek her şey değişecektir.
Milliyetçi Hareket Partisinde”ki değişimi sadece partililer istemiyor. Milletimiz çarenin Milliyetçi Hareket Partisinde olduğunu gördüğü için değişim istiyor. Bu değişimi ülkenin geleceğini şekillendireceği için kurtuluş olarak görüyor.
Ama bu değişime direnen ve orayı bekâr evi gibi kullanmayı alışkanlık haline getiren ve “koltuğumu kimselere kaptırmam” diyen bir genel başkan var. Yenilen pehlivan güreşmeye doymazmış derler ya! 2002'den bu tarafa her girdiği seçimde yenilgi ile çıkan ve PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP'nin yarısı kadar milletvekili çıkaran bir parti ve onun genel başkanı var.
Son zamanlarda Sayın Devlet bahçeli ülkücülere hakaret etmeyi alışkanlık haline getirdi. Değişim isteyen genel başkan adaylarına komiteci, paralelci, provokatör ve ajan gibi kelimelerle çamur atmayı sürdürüyor. Onlar ise yine de genel başkanımız diye saygıda kusur etmiyorlar.
14 yıldır ülkücülerin ne kadar kazanımı varsa hepsini yedi bitirdi. İktidar yanlıları o'nu çok beğeniyor. Ne diyorlar: “Gençleri sokaktan kurtardı.””Doğru diyorlar. Ülkücü gençliğe sahip çıkmadılar. Ülkücülerin mücadele azmini yok ettiler. Ahde vefa duygularını körelttiler. Ülkücülerin onurlarıyla oynadılar. Ülkücüleri etkisizleştirerek pasifize ettiler. Bunun sonucunda ne oldu. Üniversiteler PKK yuvası haline getirildi. Birçok ülkücü genç şehit edildi.
Halkın içine çıkamayan, sırmalı köşkünde Ferdi Tayfur'un kasetlerini dinleyerek zamanını geçiren, Salı'dan Salı'ya grup toplasında konuşan, olup biteni çözmekten yoksun ve başarısızlıklarını sandık görevlilerine yıkan bir genel başkan çıkmış delegelere, “kongreye katılmayın?”diye emir yağdırıyor. Sanki delegeler onun emir kulu ve kölesi…
Artık ülkücü iradeyi durduracak gücünüz kalmadı. Dip dalgası koptu geliyor. Kapattığınız il ve ilçe başkanları size: “Biz anamızdan il ve ilçe başkanı doğmadık, ölünce de mezar taşımızda il ve ilçe başkanı yazmayacak” cevaplarını vermediler mi? Sizin deyimizle bu delegeler “hepinizi, alayınızı süpürüp geçirecek. Artık parti teşkilatlarını kapatmanın çare olamayacağını anlamışsınızdır herhalde. Delegelerin kararlılığı, hiçbir tehdide pabuç bırakmayacak ülkücü iradeye sahiptir. Bu güne kadar size ve etrafınızdaki işbirlikçilerine bu ülkücü irade her türlü krediyi verdi. Siz ne yaptınız? Mahkeme yollarını gösterdiniz. Hala da direniyorsunuz?
Milliyetçi Hareket Partisi tabanı ve Genel Başkan adayları birlik ve beraberlikten yana… Kışkırtmalar ve olayların çıkmasını istemiyor. Saygı ve sevgi ortamında bir kongre yapılmasını istiyor.
Delegeler ve ülkücü taban istiyor ki “Sayın Devlet Bahçeli gelin 19 Haziran kongresine tam kadro katılın?
Tüzüğü değiştirip 10 Temmuz'da muhaliflerle birlikte kongrenizi yapın. Kazanırsınız ya da kaybedersiniz. Ama inanın MHP kazanacaktır. Herkes kongrede verilen iradeye saygı gösterecektir. Siz de buna saygı gösterin.
Türkiye'nin AK Partiye alternatif, güçlü,iktidara aday olacak bir partiye ihtiyacı vardır.
7 Haziran seçimlerinde taban size bu gücü verdi. Siz bu gücü kullanıp iktidar olma şansınızı kaybettiniz.
1 Kasım seçimlerinden tek parti iktidarını yakalayarak çıkan Adalet ve Kalkınma Partisine can simidi oldunuz.
Milliyetçi Hareket Partisinin bölünmesini ve parçalanmasını her halde istemezsiniz.
Vakit varken bu katı tutum ve boş inadınızdan vazgeçin.
Mahkemenin verdiği kongreye katılın ve ülkücülerin saygısını kazanın.
Ülkücü iradeye ve mahkeme kararına saygı gösterip kongreye katılın. Bu son çağrımızdır.
Hayırlı olur İnşallah!

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250