diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

SEBEBİ SANDIĞA GÖMMEK !


Bu makale 2016-07-11 18:04:08 eklenmiş ve 489 kez görüntülenmiştir.
Ali BERKE berke_1958@hotmail.com

Gazetenin manşeti şöyle: “Sizi kalbimize gömdük !”
Haberin içeriğini okuyunca anladım ki “Şehitlikte yer kalmamış” !
Şaşırmadım desem yalan olur!
Bu memleketi yönetenlerin evlatlarımızın, insanlarımızın şehit olmasını önleyecek tedbiri almak yerine “Şehit haberlerini abartmayın !” diye medyaya talimat vermesinden dolayı şaşırmadım bu manşete!
Şehidine son yolculuğunda acısını ve teröre yönelik öfkesini dışa vuran acılı insanlara: “Şehit cenazelerinde yaygara yapıyorlar” ! denildiği için şaşırmadım bu manşete!
Onlarca insanımızı kaybettiğimiz her bombalı terör saldırısından sonra sorumsuz! sorumluların çıkıp:
“Güvenlik zaafiyeti yok” ! Açıklamalarına inanmadığım için şaşırmadım bu manşete!
Sorumluluk ve her türlü yetki ellerinde olduğu halde; onlarca cana kasteden her saldırıdan sonra “Türkiye büyüktür. Bunu yapanları şiddetle kınıyorum”! diyenleri; rahmetli Kemal Sunal filmlerindeki tiplere benzettiğim için şaşırmadım bu manşete!
Bugünlerde dost ve müttefik olarak anlaşma imzaladığımız İsrail'in; zamanın behrinde Hamas'ın esir aldığı Gilad Şalid'i serbest bırakması karşılığında yaklaşık bin kadar Filistinli mahkumu salıvermiş olması beni şaşırtımıştı. Yani devlet; bir askerini bile gözden çıkarmamıştı!
Sonra aklıma bizim memlekette olsa böyle bir durum mesela şöyle bir haber okusak gazetelerde:
“7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye'nin girdiği şiddet sarmalında yüzlerce ailenin yüreğine kor düştü. Hemen her gün şehit haberi geliyor. Son 9 aylık süreçte yaklaşık 20 polis ve asker örgüt tarafından kaçırıldı. Akıbetlerinden haber yok. Aileleri çaresiz ve perişan. Gelen her telefon, çalan her kapı ziliyle yürekleri ağızlarına geliyor. Başvurmadıkları yer kalmadı. Ancak ne seslerini duyan var ne de çocuklarını geri getirmek için çaba gösteren”.
Ve çocukları, eşleri kaçırılan bu aileler, terör örgütünün siyasal uzantısı olanlardan yardım istemek zorunda kalıyorlarsa? Bu aileler için devlet nedir? Kimin için vardır? İşte tam da bu noktada İsrail'e gıpta etmez mi bu insanlar?
Tabii ki hem askere gidenler, hem de onları vatani görevini yerine getirmesi için davul zurnayla yolcu edenler için; “Askerlik yan gelip yatma yeri değildir”! Ama birilerinin askerlikten anladığının bu olduğunu anladığımdan şaşırmadım bu manşete!
Aslında şaşırmayan yalnız ben değilim sanırım!
Baksanıza toplumun neredeyse yarısı her şeyi kanıksamış, hiçbir şeye şaşırmıyor artık!
Zaten onlar bir şaşırsa olan bitene; şehitlerini kalbine gömerken, sebep olanları da sandığa gömer!
Toplum sabır taşı gibi maşallah! Ne biçim ayranı varsa bir türlü kabarmıyor!

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400