diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro
bayan escort

İNSAN DERİSİNDEN ÇANTA


Bu makale 2016-08-05 21:55:06 eklenmiş ve 554 kez görüntülenmiştir.
Rami GÜMEN

Meşhur bir atasözümüz vardır; İnsanın eti yenmez, derisi giyilmez, tatlı dilinden başka nesi var?  Amma şimdi eti yenmese de derisi giyiliyor ve hatta ciğer, kalp gibi birçok organları sağlıkta kullanılıyor. Birçok kere basında yüz nakli, göz nakli gibi güncel haberler duymuştuk. Deriden çanta yapılacağını duymamıştık.
-İngiltere'de; Saint Martins Üniversitesi son sınıf öğrencisi olan Tina Gorjanc, tartışma yaratacak yeni bir kreasyona imza attı. Genç kadın, bitirme tezi için insan DNA'sından üretilebilecek derile çanta yapmaya hazırlanıyor. Gorjanc'ın patentini almaya çalıştığı yeni çanta, bilim ve moda dünyasında “etik kurallara uygun mu'' tartışması başlattı.
Demek ki insan derisi de bir işe yaramış.

“Ne insanlar gördük hücreden kâmil olmuş
Ne insanlar gördük hükmeden zalim olmuş!”

ELİNİN HAMURU İLE ERKEK İŞİNE KARIŞMAK
Köyün birinde bir erkek evinin bahçesinde çamurdan kerpiç, karısı da duvar dibindeki ocaktaki sacın üstünde yağlı gözleme yapıyormuş. Erkek ikide bir gözlemenin iyi pişip pişmediğine karışıyormuş. Karısı da kocasının kestiği kerpiçlerin düzgün olmadığını söyler, kocasının beceriksizliğini yüzüne vururmuş. Adam doğrulmuş ve karısına ben elimin çamuruyla senin işine karışmayacağım. Sende elinin hamuru ile erkek işine karışma demiş.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400