diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

HATAYI KABULLENMEK VE HAYIRLI BİR BAŞLANGIÇ!


Bu makale 2016-08-25 19:34:20 eklenmiş ve 498 kez görüntülenmiştir.
Ali BERKE berke_1958@hotmail.com

TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek, Hürriyet Gazetesi'nden Nuray Babacan'ın haberine göre FETÖ'nün devlette yapılanmasıyla ilgili olarak şunları söylemiş.
 
*Fetö'nün devlette yapılanmasında 1970'lerden beri herkesin günahı var.
* Belki bizim günahımız yüzde 90
*“Cemaatin yurtdışında para vererek yaptığı lobiciliğin zararlarını 17-25 soruşturmasının ardından yaşadıklarımızla biz de gördük.
*2015 yılında Amerika ve Kanada'daki büyükelçilik mensuplarımız bize, cemaatin Türkiye aleyhine yaptığı lobi faaliyetlerini anlattılar.
*Görüşme yapmak için randevulaştığımız siyasileri bizden önce ziyaret edip, Türkiye ve Türk hükümeti aleyhine doldurduklarını öğrendik. Bir kısmını da bizden sonra ziyaret ettiklerini saptadık.
*Türkiye'de güç kaybetmeye başladıkça, yurt dışındaki lobi faaliyetlerini arttırdılar. Tüm terör örgütleri kendilerine yurt dışında destek bulmak için bu yöntemi kullanırlar. Bunlar da aynı şeyi yapıyorlar. Bunu yaparken kurdukları dernekleri, vakıfları, üniversiteleri ve gazetecileri kullanıyorlar. Para akışları da bunlar üzerinden bağış adı altında yapılıyor.
*Bu yapı, 70'lı yıllardan beri var olan bir yapı.
*Bunların bu noktaya gelmesinde hepimizin günahı, vebali var.
*Belki benim vebalim yüzde 90, başkasının yüzde 5, yüzde 1; ama yüzde 1 bile zehirlemek için yeterlidir unutmayın.
*Türkiye siyasi, dini ve ticari açıdan kandırılmışların ülkesi. Bakıyorsunuz, bu alanlarda insanlar çok kolay kandırılıyor.
*Bunu en kolay yaptıkları alan da din. O yüzden sık sık kayıt dışı dine vurgu yapıyorum.
* Her şey şeffaf olursa, denetime tabi olursa, bunlar yaşanmaz. Şimdi devletin içinden temizleniyorlar.
*Ama yerine kimlerin getirileceği çok önemli. Bu kişiler, liyakat esas alınarak çok iyi kontrol edilerek alınmalı. Yoksa FETÖ gider, ÇETÖ gelir.”

Bu konuda önemli bir açıklama ise Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan geldi. Yeni dönem için ümitlendik. Çünkü yetkili ağızlardan aynı hataya düşülmeyeceğini duymak güzel.
Özetle şöyle demiş Numan Kurtulmuş:
“Benim gibi düşünen adam devlette olsun değil, esas meselemiz ehliyet, liyakat ve millete sadakat olmalıdır. Dini, seküler fark etmez, gerçekten ehliyeti, liyakati ve millete sadakati olan insanlar gelsinler, devletin kadroları içinde yer alsınlar. Ümit ederim ki 15 Temmuz saldırısı böyle bir dönüşüme de vesile olur. Bu anlamda Türkiye büyük hayır sağlamış olur diye düşünüyorum. Herkes kendi düşüncesiyle, mezhebiyle, meşrebiyle, siyasi görüşüyle, kendisine bir kariyer imkanını devletin çatısı altında bulabilmelidir. Bu olursa zaten bu örgütlere ihtiyaç yok.”
Şimdi bu yukarıdaki tespitlere katılmamak mümkün mü?
Burada bir özeleştiri var.
Burada bir aynı hataya düşmeme kararlılığı var.
Burada; kamusal alanda Fetö'den boşalacak alanlara alınacak elemanların görev alışlarında ki öncelikli kriterin “Liyakat” olması gerektiği uyarısı var.
Burada; insanları din ile aldatmanın kolay olduğu tespiti var.
Burada; ilke ve prensip bazında davranılmazsa, devlette görev almanın ölçüsünün ehliyet ve liyakat yerine sadakat olması durumunda, devlete sızmaya çalışanın Fetö değil de Çetö olacağı, sadece isminin değişeceği uyarısı var!
Böyle zamanlarda, gerçekten böyle sağduyulu seslere ihtiyacımız var.
Şu an ülkenin iklimi de buna müsait. Zararın neresinden dönülürse kardır!

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400