diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro
bayan escort

NİKSAR'LI GÖZÜYLE SİVAS LİSESİ -6-


Bu makale 2017-02-02 18:41:27 eklenmiş ve 491 kez görüntülenmiştir.
M. Necati GÜNEŞ

16.Hamdi YARAMIŞ                    
1930'da Niksar'da doğdu. İlk ve ortaokulu Niksar'da, liseyi Sivas'ta okudu. 1950 yılı mezunudur. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde askeri öğrenci olarak okudu.  1956 yılında mezun oldu. Göğüs Hastalıkları Uzmanıdır. Ağrı, Diyarbakır, Samsun, Ankara, İstanbul ve Tokat'ta görev yaptı. 1983 yılında Tokat Devlet Hastanesi'nden emekli oldu. Halen Tokat'ta yaşamaktadır.
17. Ömer MERCAN                    
1931'te Niksar'da doğdu. İlkokulu Niksar'da, Ortaokulu Tokat'ta ve Liseyi Sivas'ta bitirdi. 1950 yılı mezunudur. İstanbul Çapa Eğitim Enstitüsü'nde Fen Bölümü Matematik dalında mezun oldu. Matematik öğretmeni olarak değişik yerlerde görev yaptı. İzmir'de emekli oldu.
18. Alaattin TILIÇ (TİKE)                    
1929'de Niksar'da doğdu. İlkokulu ve Ortaokulu Niksar'da, Liseyi Sivas'ta bitirdi. 1951 yılı mezunudur. Mezun olur olmaz sınavla öğretmenliğe başlamıştır. Daha sonra Tokat Eğitim Enstitüsü'nü bitirmiştir. İlk görev yeri olan Tokat-Zile'den sonra Niksar'a gelmiş ve emekli olana kadar Niksar'da önce Buzköy sonra'da Gaziahmet İlkokulu'nda görev yapmıştır.  10 Kasım 2003'te vefat etmiştir.
19.Fahri AYDIN                                
1933'te Niksar'da doğdu. İlkokulu Niksar'da, Ortaokulu Tokat'ta ve Liseyi Sivas'ta bitirdi. 1951 Yılı Mezunudur.  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesine askeri öğrenci olarak girdi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine geçti ve 1957 yılında mezun oldu. Aynı Fakültenin Ortopedi Kliniğinde çalıştı. İhtisasını Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kliniğinde yaptı ve Biyokimya kürsüsüne devam etti. 1964-65 yıllarında Elazığ Askeri Hastanesi'nde Çocuk Hekimi olarak görev yaptı. Askerlik görevi bittikten sonra Elazığ'da kaldı ve 1965'ten 1995 yılına kadar çocuk hekimi olarak çalıştı. 1995'te geldiği İstanbul'da özel muayenehane açarak 1998'e kadar çalıştı. Hayatına İstanbul'da devam etmektedir.
20.İlhan SAKMAN                    
1933'te Niksar'da doğdu. İlkokulu Niksar'da, Ortaokulu Tokat'ta ve Liseyi Sivas'ta bitirdi. 1951 yılı mezunudur.  Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde askeri öğrenci olarak okudu. Askeri Yargıç oldu.
21.Yekta Güngör ÖZDEN                
1932'de Niksar'da doğdu. İlk ve ortaokulu Niksar'da, liseyi Sivas'ta bitirmiştir. 1951 yılı mezunudur. 1956'da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Ankara Barosu, Türk Hukukçular Birliği ve Türk Hukuk Kurumu Başkanlığı gibi görevlerde bulunmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin hukuk müşavirliğini, İsmet İnönü, Bülent Ecevit ve Adnan Öztrak gibi önemli kişilerin avukatlığını yapmıştır. 11 Ocak 1979'da Cumhuriyet Senatosu tarafından Anayasa Mahkemesi asıl üyeliğine seçilip, 2 Mart 1988 tarihinde Başkanvekilliğine, 8 Mayıs 1991'de ilk olarak, 25 Mayıs 1995'te de ikinci defa Başkanlığa seçilmiştir. “Yürürlüğü Durdurma” ilkesini Anayasa hukukuna kazandırmıştır. 1998 yılında Atatürkçü Düşünce Derneği genel başkanlığına seçilmiştir. Ankara Ufuk Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapmakta ve Sözcü Gazetesindeki köşesinde günlük olarak yazılarına devam etmektedir.
22.Günaydın AYBAK                    
1933'te Niksar'da doğdu. İlkokulu Niksar'da, Ortaokulu Tokat'ta ve Liseyi Sivas'ta bitirdi. 1952 mezunudur. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni bitirdi. Yük. Ziraat Mühendisi olarak Şeker Şirketi'nin muhtelif fabrikalarında ve çiftliklerinde çalıştı. Uşak-Alpullu, Malatya, Ankara-Etimesgut ve Amasya-Suluova'da Pancar Şefi ve Ziraat Müdürü olarak görev yaptı. Suluova'dan emekli oldu. 1996'da vefat etti.
23.Hüsamettin EVİRGEN                    
1931'te Niksar'da doğdu. İlk ve Ortaokulu Niksar'da, Liseyi Sivas'ta bitirdi. 1952 Yılı Mezunudur.  İstanbul Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Fakültesi'nde okudu. Aynı fakültede yüksek lisansını yaptı. İlk olarak Adapazarı'nda çalıştı ve askere gitti(1961). Askerlik dönüşü Ankara'da, İmar İskan Bakanlığı'nda Mühendis olarak göreve başladı ve Bakanlığın çeşitli kademelerinde çalıştı. Ankara Yükseliş'te öğretim görevlisi olarak derslere girdi. 1993'te vefat etti.
24.Ayhan ÜNGÖR                    
1936'da Niksar'da doğdu. İlk ve ortaokulu Niksar'da, liseyi Sivas'ta okudu. 1955 yılı mezunudur. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Makine Bölümü'nü 1960'da bitirdi. Devlet Üretme Çiftlikleri Genel Müdürlüğünde Makine Şube Şefliği, Müdür Yard. ve Müdür Vekilliği yaptı. Bakanlık tarafından Almanya'ya gönderildi ve 2 yıl Makine konusunda ihtisas yaptı. Göthe Enstitüsü'nde 6 ay lisan kursuna katıldı. Yurda döndükten sonra Köy İşleri Bakanlığı'nda Ankara Kooperatifler 6. Bölge Müdürlüğü'nde önce Baş Mühendis olarak, sonra da Bölge Müdürü olarak görev yaptı ve 25 yılını doldurunca emeli oldu. Emekli olduktan sonra Vakıflar Bankası TÜRKTUR AŞ. Genel Müdürlüğü yaptı. Daha sonra ORÜS Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Bu arada Önce Ankara Tokatlılar Vakfı Başkanlığı sonra da Ankara Niksarlılar Derneği Başkanlığı yaptı. Halen Tarihi Ankara Memurlar Tüketim Kooperatifi Başkanlığı'nı yürütmektedir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400